Vilnius:
Audrius Merkys
Tel. nr.: +370 620 68488
El. paštas: audrius@agmeka.lt
Kaunas:
Artūras Grabliauskas
Tel. nr.: +370 698 89884
El. paštas: arturas@agmeka.lt
Klaipėda:
Klaidas Minikas
Tel. nr.: +370 618 80004
El. paštas: klaidas@agmeka.lt

Kaip apskaičiuoti stogo dengimo išlaidas?

 

Stogo dengimas – tai atsakinga užduotis – juk tikimasi, kad naujai statomas ar remontuojamas namas tarnaus ilgus metus, todėl būtina pasirinkti aukštos kokybės stogo dangą, apšiltinti stogą, kad mūsų klimato sąlygomis galėtume džiaugtis sutaupę šilumos, ir t.t. Stogo dengimui būtinas medžiagas kiekvienas tiekėjas siūlo daugiau mažiau panašiomis kainomis, tačiau visada galima rasti įsigyti jas tiek pigiau, tiek brangiau. Žinoma, rengiantis stogo dengimui, būtina suvokti, jog tai – nemaža investicija, be to – stogo negalima įsirengti bet kaip – medžiagos turi kokybiškos, o stogą dengti turi patyrę statybininkai.

Jeigu planuojate dengti stogą, į kokius faktorius reikia atsižvelgti, norint nustatyti jo išlaidas?

Stogo formos tipas. Tai svarbus faktorius, nes vienšlaičiai ar dvišlaičiai stogai paprastai skirti vidutinio dydžio namams, todėl jiems nereikės tiek daug medžiagų kaip keturšlaičiams stogams. Be to, pastarųjų stogų konstrukcija yra daug sudėtingesnė, todėl kaina kyla ir dėl darbų sudėtingumo.

Toliau apskaičiuokite namo stogo ilgį, plotį bei nuolydį – jie padės nustatyti stogo plokštumos plotą ir galėsite konkrečiai apskaičiuoti, kiek kv. metrų pasirinktos stogo dangos reikės įsigyti, bei kiek ir kokių gegnių prireiks.

Apskaičiavus stogo plokštumos dydį, reikia nuspręsti, kokią dangą rinksitės. Žinoma, keraminės čerpės yra brangiausias variantas, tačiau ši stogo danga Jums tarnaus net ir iki 50 ir daugiau metų, o štai pigiausiai atsieina plieninė stogų danga. Kiti variantai – bituminės čerpės, betoninės čerpės, šiferis, vario, aliuminio lakštai ir t.t.

Taip pat būtina pagalvoti apie apšiltinimo sluoksnį. Prieš tai apskaičiuotam stogo plotui paskaičiuokite ir šiltinamųjų medžiagų kiekį. Rekomenduojama, kad šiltinamame stoge šių medžiagų storis būtų apie 40 cm.

Tai tik svarbiausi aspektai, norint apskaičiuoti stogo dengimo išlaidas. Kiekvienas atvejis yra skirtingas, todėl geriausiai ir tiksliausiai stogo kainą apskaičiuosite kartu su profesionaliais stogų dengimo meistrais arba išsirinkę stogo medžiagų tiekėją, kuris suteiktų visas reikalingas rekomendacijas, susijusias su stogo dengimo sąmata.

 

 

PARTNERIAI :Seoneta

Informuojame, kad šioje interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „SUTINKU” arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų naudojimo. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija pateikiama Privatumo Politikoje.