Vilnius:
Audrius Merkys
Tel. nr.: +370 620 68488
El. paštas: audrius@agmeka.lt
Kaunas:
Artūras Grabliauskas
Tel. nr.: +370 698 89884
El. paštas: arturas@agmeka.lt
Klaipėda:
Klaidas Minikas
Tel. nr.: +370 618 80004
El. paštas: klaidas@agmeka.lt

Klinkerio plytelių klijavimas

 

Norėdami, kad klinkerio plytelės atitiktų savo paskirtį ir geriausiai atskleistų savo išskirtines savybes, viena iš būtiniausių sąlygų – tinkamas klinkerio plytelių klijavimo procesas. Jei nebus laikomasi teisingų klinkerio plytelių klijavimo reikalavimų, plytelės – pačiu blogiausiu atveju – gali iškristi. Gali skambėti baisiai, tačiau neverta nukabinti nosies – minėtas klijavimo procesas nėra labai sudėtingas darbas. Šiek tiek kruopštumo, žinių – ir galima pasiekti norimą rezultatą.

 

Pirma, plytelės turi būti klijuojamas ant švaraus pagrindo paviršiaus, ant išdžiūvusio armavimo sluoksnio, tačiau ne anksčiau nei po 72 valandų. Jei armavimo glaistas nebus gerai išdžiūvęs – pagrindas nebus susirišęs – blogai sukibs su klijais, kurie naudojami klinkerio plytelių klijavimui. Tokiu atveju galite tikėtis problemų ateityje. Taigi numoti ranka į 72 valandų terminą po armavimo sluoksnio išdžiūvimo neverta.

 

Kitas dalykas, kurį svarbu atsiminti – tarp pagrindo ir klinkerio plytelės neturi likti jokių tuštumų, kuriose dažniausiai kaupiasi drėgmė. Norint apklijuoti pastatą plytelėmis nepaliekant tuštumų, tai galima pasiekti gana paprastai – naudojant kombinuotą klijavimo metodą: tepant specialiais klijais tiek plytelę, tiek paviršiaus pagrindą. Tik tokiu atveju galima tikėtis fasado apdailos ilgaamžiškumo.

 

Taip pat labai svarbu atsakingai pasirinkti ir klijus. Profesionalai pataria klinkerines plyteles klijuoti ne chaotiškai, o sistemingai. Geriausia pradėti nuo aukščiausios paviršiaus horizontalės palaipsniui slenkant žemyn. Užklijuotos plytelės turi tvirtai laikytis, nejudėti, nesisukioti ir, kaip jau buvo minėta, tarp pagrindo ir plytelės neturi likti tuštumų.

 

Svarbu atkreipti dėmesį ir į siūlių aspektą. Siūlės nėra vien tik dekoratyvinė detalė, jos atlieka svarbų funkcinį vaidmenį. Kadangi fasadinis paviršius klijuojamas standžios medžiagos plokštėmis, joms didelį poveikį gali daryti terminės deformacijos. Dėl saulės energijos įkaitusi medžiaga plečiasi, todėl suklijavus klinkerines plyteles be siūlių, plytelės gali pakeisti formą. Kai plokštės susiremia viena į kitą, galimi du scenarijai: plytelė gali atšokti, o jei klijai gerai ją laiko, gali skilti. Todėl specialistai rekomenduoja optimalų 10-12 milimetrų siūlių plotį, tačiau jis gali būti ir kitoks. Svarbu įvertinti klijuojamų plytelių storį ir savybes. Suklijavus plyteles, svarbu siūles glaistyti tam tikru elastingu glaistu, padedančiu sumažinti drėgmės įsiskverbimą.

 

Mūsų siūlomas klinkerines plyteles galite rasti paspaudus čia

PARTNERIAI :Seoneta

Informuojame, kad šioje interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „SUTINKU” arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų naudojimo. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija pateikiama Privatumo Politikoje.