Vilnius:
Audrius Merkys
Tel. nr.: +370 620 68488
El. paštas: audrius@agmeka.lt
Kaunas:
Artūras Grabliauskas
Tel. nr.: +370 698 89884
El. paštas: arturas@agmeka.lt
Klaipėda:
Klaidas Minikas
Tel. nr.: +370 618 80004
El. paštas: klaidas@agmeka.lt

Patarimai renkantis stogo dangą

 

Stogas – tai ne eilinė namo dalis. Tvirtas ir geras stogas įkūnija namų saugumą ir užuovėją. Ne veltui yra įsišaknijusi frazė „stogas virš galvos“, kai kalbame apie saugią ir patikimą vietą žmogui gyventi. Tačiau ir tiesiogine prasme kiekvienam, besistatančiam nuosavą namą, būtina pasirūpinti, kad stogo konstrukcija, danga ir kitos dalys būtų aukščiausios kokybės, tvirtos, ir tarnautų ne vieną dešimtį metų. Šiandien stogo dangų pasirinkimas ne tik daug įvairesnis, tačiau ir garantuojantis ilgą tarnavimo laiką. Deja, skirtingi stogų nuolydžiai, ar formos turi įtakos ir dangai, kuria reikėtų dengti kiekvieno tipo stogą. Štai keli patarimai, ko derėtų nepamiršti renkantis stogo dangą:

  • Būtinai atsižvelkite į stogo konstrukciją ir formą: tarkime,  vienos ar dviejų plokštumų stogams geriausiai tiks metalo danga arba klasikinis čerpių variantas, o štai apvalintų formų stogams, taip pat jei konstrukcijoje yra arkų ar kupolų, teks rinktis bitumines čerpes, išsiskiriančias lankstumu.
  • Žmonėms, vertinantiems kokybę ir pastovumą, be abejo prioritetas bus kuo ilgiau tarnaujantis ir kuo tvirtesnis stogas. O šiuo kriterijumi sau lygių neturi keraminės čerpės. Šiandien įvairių naujų technologijų dėka jos gali tarnauti ir 70-100 metų. Tačiau sąlyginai gerai tarnauja ir bituminės čerpės, metalinė stogo danga ir beasbestinis šiferis (iki 35 metų).
  • Ekonominis kriterijus taip pat svarbus. Iš naujo perdengti visą stogą nauja danga arba dėti stogą naujam namui tikrai gali kainuoti. Kaip jau minėta – tarnavimo prasme laimi keraminė stogo danga, tačiau ji ir ateina brangiausiai.
  • Estetika ir garso izoliacija. Tai taip pat gana svarbūs veiksniai renkantis stogo dangą. Puoselėjantiems savo namų ir kiemo aplinką norisi, kad stogas darniai derėtų prie sodo ir apskritai viso namo fasado. Todėl jeigu renkatės bitumines čerpes, atminkite, jog šios su metais blunka, gali apsamanoti. Garso izoliacija liečia metalinę stogo dangą, kuri  lyjant barškės.

 

 

 

 

 

PARTNERIAI :Seoneta

Informuojame, kad šioje interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „SUTINKU” arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų naudojimo. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija pateikiama Privatumo Politikoje.