Vilnius:
Audrius Merkys
Tel. nr.: +370 620 68488
El. paštas: audrius@agmeka.lt
Kaunas:
Artūras Grabliauskas
Tel. nr.: +370 698 89884
El. paštas: arturas@agmeka.lt
Klaipėda:
Klaidas Minikas
Tel. nr.: +370 618 80004
El. paštas: klaidas@agmeka.lt

Stoglangių montavimo ABC

 

Jeigu esate iš tų žmonių, kuriems visada arti širdies buvo klasikiniai trikampio formos arba šlaitiniai stogai ir šiuo metu įsirenginėjate būtent vieno iš šių tipų stogą, taip pat rekomenduojame pasidomėti ir tokiais svarbiais niuansais, kaip stoglangiai. Juk vien langelio namo sienoje nepakaks norint mansardai suteikti pakankamo apšvietimo ir jaukumo. Stoglangių montavimas ir pasirinkimas gali būti sudėtinga užduotis, tačiau nėra nieko, ko Jums negalėtų patarti stoglangių gamintojų atstovai ar platintojai. Mes taip pat mielai padėsime susipažinti su pagrindiniais dalykais, liečiančiais stoglangius ir jų montavimą.

Visų pirma, reikia turėti omenyje tai, kad stoglangiai montuojami itin sudėtingomis sąlygomis ir gana „nedėkingoje“ vietoje – stoge. Juk šiai namo vietai tenka daugiausiai apkrovos nuo kritulių, saulės poveikio ir vėjo jėgos. Todėl jeigu stoglangis įrengiamas su broku ir neprofesionaliai, jau labai greitai šių gamtos veiksnių poveikis neigiamai atsilieps Jūsų būstui.

Artėjant prie stoglangio montavimo darbų būtina nuspręsti, kurioje stogo vietoje geriausia jį įrengti. Galime pasidalinti viena paprasta taisykle, kuria remiasi visi, įsirengiantys stoglangius – matuojant nuo grindų paviršiaus, stoglangio viršutinis rėmas turėtų būti maždaug 2 m aukštyje. O apatinis lango rėmas turėtų sutapti su prieš langą sėdinčio žmogaus krūtine. Tai optimalus atstumas, kad langas suteiktų pakankamai šviesos.

Norint pradėti montuoti stoglangį, reikia padengti stogą difuzine plėvele ir užkalti karteles skersai gegnių. Ant šių papildomai pridėtų kartelių laikysis stoglangis. Kartelėms naudojami tašai, kurių matmenys maždaug 50 mm x 50 mm. Vėliau, jau padarytoje angoje, skirtoje stoglangiui, apipjaustomi difuzinės plėvelės kraštai.

Prieš dedant langą, būtina įrengti izoliacinį rėmą. Jis montuojamas kampuose ant skersinių kartelių. Jo dėka izoliuojama lango anga tarp stogo ir gegnių ir apsisaugoma nuo šalčio skvarbos. O jei nusprendžiama nedėti izoliacinio rėmo, reiktų kitaip izoliuoti minėtą angą.

Štai tada ant izoliacinio rėmo jau galima įstatyti patį lango rėmą. Pirmiau montuojama be varčios – ši įrengiama tik baigus montuoti lango rėmą.

Paskutinis momentas, kurio verta nepamiršti įsirengus stoglangį – tai nutekėjimo latako įrengimas. Latakas nukreiptų gausius kritulius į šalia esantį tarpugegnį.

 

 

PARTNERIAI :Seoneta

Informuojame, kad šioje interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „SUTINKU” arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų naudojimo. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija pateikiama Privatumo Politikoje.