Vilnius:
Audrius Merkys
Tel. nr.: +370 620 68488
El. paštas: audrius@agmeka.lt
Kaunas:
Artūras Grabliauskas
Tel. nr.: +370 698 89884
El. paštas: arturas@agmeka.lt
Klaipėda:
Klaidas Minikas
Tel. nr.: +370 618 80004
El. paštas: klaidas@agmeka.lt

Stogo dengimas: kokių klaidų reikėtų išvengti?

 

Namo stogas  - viena atsakingiausiai įrengiamų namo dalių. Ypač tokioje šalyje kaip Lietuva, kur rudens ir žiemos sezonai atneša itin daug kritulių ir laipsniškai prisideda prie stogo susidėvėjimo, svarbu, kad stogas būtų įrengtas labai tvarkingai ir pagal visus reikalavimus. Kadangi ir stogo rengimas nėra pats pigiausias dalykas, kartais bandoma sutaupyti stogą dengiantis patiems ar su kelių nedaug patyrusių meistrų pagalba. Tuomet, žinoma, neišvengiama klaidų. Štai kokios klaidos dažniausios dengiant stogą:

  • Į lietaus lovį neįleidžiama per trumpa difuzinė plėvelė. Šios plėvelės paskirtis – apsaugoti vidinę stogo dalį nuo drėgmės. Jeigu plėvelė per trumpa ir neįleidžiama į lietlovį, ji nenuteka į lietvamzdžius, o susigeria apšiltinimo sluoksnyje ir jam kenkia.
  • Difuzinė plėvelė nesandari. Difuzinės plėvelės paskirtis namo viduje susikaupusią drėgmę išleisti per stogą į viršų, o iš kritulių patenkančios ant stogo drėgmės nepraleisti žemyn į stogo apšiltinimo sluoksnį. Tad svarbu, kad dengimo metu ji būtų nepažeista, paklojama be raukšlių, o skirtingos plėvelės tinkamai suklijuojamos.
  • Stogo konstrukcija montuojama iš nedžiovintos medienos. Kaip ir visi dalykai, mediena džiūvimo metu susitraukia, todėl „šviežios“ lentos ar jų konstrukcijos stogui visiškai netinkamos – vėliau šios susitrauks ir sugadins visą konstrukciją.
  • Šiltinimo medžiaga neklojama sluoksniais. Geriausia stogą šiltinti plonesniais, tačiau daugiau šiltinamosios medžiagos sluoksnių negu kad vienu storu sluoksniu. Antrasis variantas gali lemti lengvesnį šalčio patekimą  pro esančius tarpus į namo vidų.
  • Stoglangius suprojektuokite iš anksto. Net jeigu šiuo metu neturite galimybės įsirengti stoglangį, ar kabelinės anteną, žaibolaidį ir t.t., tačiau norite juos įsirengti ateityje, iš anksto nustatykite, kurioje vietoje kas bus, kad ateityje nereikėtų draskyti visos stogo konstrukcijos.
  • Nelygiai įrengiama konstrukcijos plokštuma. Stogo grebėstai ir kitos dalys, sudarančios plokštumą privalo būti kuo lygesni, kadangi čerpės ant nelygios plokštumos ilgainiui išsikraipo.

 

 

 

PARTNERIAI :Seoneta

Informuojame, kad šioje interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „SUTINKU” arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų naudojimo. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija pateikiama Privatumo Politikoje.