Vilnius:
Audrius Merkys
Tel. nr.: +370 620 68488
El. paštas: audrius@agmeka.lt
Kaunas:
Artūras Grabliauskas
Tel. nr.: +370 698 89884
El. paštas: arturas@agmeka.lt
Klaipėda:
Klaidas Minikas
Tel. nr.: +370 618 80004
El. paštas: klaidas@agmeka.lt

Stogų tipai ir jų ypatybės

 

Statant namą svarbu išsirinkti tokį stogą, kuris tenkintų kaina, forma, tarnavimo laiku, estetiniu požiūriu ir kitais aspektais. Kiekvienam geografiniam regionui, kuriame vyrauja skirtingi orai, taip pat rekomenduojami skirtingų tipų stogai, kadangi ne visi stogų tipai yra sutverti atlaikyti tam tikrą klimatą. Lietuvoje vyrauja kartais net ir labai atšiaurūs orai su daug kritulių, todėl nenuostabu, kad praktiškai dauguma stogų yra šlaitiniai ir rečiau renkamasi plokščius stogus. Žemiau pateiksime dažniausių stogų tipų aprašymus ir pagrindines savybes.

Plokšti stogai – tai stogai, kurie turi labai mažą šlaito pasvirimą – iki 20 laipsnių. Minimalus nuolydis reikalingas, kad krituliai galėtų nubėgti į lietvamzdžius. Visiškai plokščių stogų namų rastume nebent karštų geografinių zonų regione, kur visus metus beveik nebūna kritulių.

Vienšlaičiai stogai – tai šiuolaikiškai atrodantys stogai, kurie šiandien pasirenkami vis dažniau. Šių stogų minusas – jie sukuria labai nedidelį nuolydį, todėl tinkami nebent vieno aukšto namuose, kur nereikalinga palėpės zona.

Dvišlaičiai stogai – tai mums puikiai žinomas stogų su dviem nuolydžiais tipas. Šis pasirinkimas itin dažnas, nes dvišlaitis stogas garantuoja labai gerą kritulių nutekėjimą. Dvišlaičiai stogai sukuria galimybę įsikurti palėpę, todėl yra itin mėgstami visame pasaulyje.

Didesni namai gali turėti ir daugiašlaitį stogą – tai toks stogas, kurį sudaro daug šlaitų, bokštelių ir t.t. Kiekvienas tokio namo šlaitas turi turėti tą patį nuolydžio kampą. Šių stogų įrengimas yra itin brangus ir sudėtingas.

Lietuvoje galime daugiausiai pastebėti vienšlaičių ar dvišlaičių stogų – šie stogų tipai yra patraukliausi savo kaina, paprasta konstrukcija ir ilgaamžiškumu – juk kas pastatoma nesudėtingai, tas užtikrina geresnę kokybę. O štai minėti daugiašlaičiai stogai gali būti įrengiami su klaidomis, kurias po to tenka taisyti.

 

 

PARTNERIAI :Seoneta

Informuojame, kad šioje interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „SUTINKU” arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų naudojimo. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija pateikiama Privatumo Politikoje.