PRODUKCIJA
Klinkerio plytos Klinkerinės plytelės Klinkerio trinkelės Mūro mišiniai Armavimo sistemos

Klinkeris

Klinkeris – tai sparčiai išpopuliarėjusi ir šiandien plačiai taikoma medžiaga statybose. Dėl ypatingų savo savybių bei išskirtinės tekstūros klinkeris ypač tinka apdailai – tiek vidaus, tiek išorės. Pritaikant skirtingas formas dabar iš klinkerio gaminami įvairūs produktai, pavyzdžiui, klinkerio plytelės, klinkerio trinkelės ir kt. Klijavimui, mūrijimui ar klojimui pritaikyta medžiaga suteikia fasadui ar kiemui originalų vaizdą bei jaukumą. Klinkeris šiandien vis dažniau pradedamas naudoti ir gamyklinės paskirties pastatų fasadų dekoravime.

 

Klinkerio gamybos procese naudojamos tam tikros molio rūšys, kurios sumaišomos su vandeniu bei natūraliomis, cheminių priedų neturinčiomis medžiagomis. Jau nuo seniausių laikų molis buvo laikytas ypač tvirta, šilta bei atsparia pokyčiams žaliava. Šiandien specialios molio rūšys degamos maždaug 1100-1300 laipsnių temperatūroje. Po kaitinimo klinkeris įgauna ypač aukšto lygio atsparumą įvairiems mechaniniams bei aplinkos veiksniams. Be to, iš krosnies ištrauktas klinkerio produktas pasižymi įvairių pastatų fasadams tinkančiomis spalvomis – sodriais raudonos, geltonos, oranžinės, juodos, rudos ar net violetinės spalvos atspalviais. Statyboms įsigijus klinkerį, galite būti tikri, kad turėsite labai tvirtą, atsparią temperatūros skirtumams bei druskoms prekę.

 

Prieš daugelį metų vertintas molis tebenaudojamas iki šiol. Dabar klinkeriu vadinama medžiaga ypač praverčia įvairiems statybos bei apdailos darbams. Medžiagos patvarumas ir ilgaamžiškumas taikomas plytoms, plytelėms, trinkelėms, mūro mišiniams bei armavimo sistemoms gaminti. Sąlyginai plonos klinkerinės plytelės klijuojamos ant namo fasado, o įvairios paskirties pastatams mūryti tinkamos klinkerio plytos pasižymi puikiu šalčio atsparumu. Daug jaukiau atrodo ir kiemas, jei jis išklotas ne betono, bet klinkerio, trinkelėmis. Į šią medžiagą praktiškai neįsigeria skysčiai, tepalai, tad ant jų galima statyti automobilius, jų priežiūra – visiškai nesudėtinga.

 

Dėl išskirtinės sudėties klinkeris dažnai taikomas:

  • terasai;
  • pamatams;
  • sienoms interjere
  • fasadams
  • stogams
  • grindims;
  • kitiems objektams, skirtiems eksterjerui papuošti.

 

Tiek gyvenamųjų, komercinių pastatų statybai, tiek jų apdailai ar takų klojimui pritaikomas klinkeris gali skirtis spalva, išmatavimais bei, žinoma, dėl skirtingų rūšių savybių – klinkerio kaina.

 

„Agmeka“ parduotuvėse rasite ypač didelę klinkerio pasiūlą Vilniuje ir Kaune už mažą kainą!

 

Taip pat skaitykit: